Blog

Na Twoje życzenie wprowadzamy bezpłatną wysyłkę przy zakupie towarów powyżej 350 PLN i płatności z góry.

Cały artykuł

Uwaga, uwaga! Ogłaszamy zabawę konkursową na: EXPRESOWE DANIE

Cały artykuł

Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego we współpracy z Powiatową Izbą Gospodarczą w Jabłońcu nad Nisou zapraszają do udziału w 16 Wystawie Produktów Regionalnych "Wyprodukowano pod Śnieżką".

Cały artykuł

Kupując towary powyżej 400 zł i płacąc z góry, masz transport w wysokości zaledwie 0,50 zł. Akcja jest ważna od 5.3. do 31.3.2018.

Cały artykuł

Od 2005 roku w Świdnicy wręczane są nagrody gospodarcze „Świdnicki Gryf”. Autorem projektu statuetki jest wybitny świdnicki artysta Pan Andrzej Andrzejewski. Gryfy - to najważniejsza nagroda gospodarcza Świdnicy, która rokrocznie zyskuje na prestiżu.

Cały artykuł

Przygotowywanie własnego domowego makaronu nie jest już dziś tak popularne jak kiedyś, raczej jesteśmy przyzwyczajeni do kupowania makaronu w sklepie, tak aby w domu jedynie łatwo i szybko go ugotować. Jednak zrobienie w domu własnego makaronu ma niekwestionowaną zaletę – wiemy, co w nim naprawdę jest. Nie chodzi tylko o niepożądane domieszki, chemię i konserwanty, ale także o jakość użytych produktów. Nie każdemu udaje się w sklepie przeczytać napisany drobnym drukiem skład produktu. Często także jeśli nie jesteśmy alergikami, za bardzo się tym nie przejmujemy. Wiedza o tym, co jemy, jest jednak dla wielu z nas bardzo ważna, szczególnie gdy chodzi o nasze zdrowie

Cały artykuł

Planujesz urlop w Chorwacji? Już ustaliłeś jak rozwiązać kwestię wyżywienia? Mamy dla Ciebie ciekawe propozycje na tegoroczne lato.

Cały artykuł

Chętnie próbujesz nowych przepisów i potraw? Potrzebujesz odmienić dania, które przygotowujesz cały czas w domu? Brakuje ci pomysłów? Szukasz zdrowszych wariantów tradycyjnych dań? Właśnie dla ciebie mamy ciekawą poradę, jak łatwo przyrządzić zdrową pizzę w domu.

Cały artykuł

W ostatnim czasie często spotykam się z zaleceniami, aby ludzie więcej myśleli o zapasach jedzenia i picia. Na przykład w ostatnim czasie rząd niemiecki zatwierdził program ochrony obywateli, w którym radzi obywatelom, aby mieli w domu zapasy artykułów żywnościowych i wody na czas co najmniej 10 dni. To nie jedyny kraj. Podobne programy mają Finlandia czy Austria (tam zalecane jest posiadanie zapasów na 14 dni). Z kolei Holandia zaleca spakowanie awaryjnego bagażu z wodą pitną, jedzeniem o przedłużonej trwałości, lekami i pieniędzmi.

Cały artykuł

Gryka to bardzo ciekawa roślina, która zaliczana jest do pseudocerealii. Używa się jej w wielu branżach – jako artykuł żywnościowy, paszę, w farmacji i przemyśle kosmetycznym.

Cały artykuł

Kto zna nasze mąki, wie, że sprzedawana przez nas Mieszanka na słodkie pieczywo zawiera obok mąki bananowej i grochowej, sody dopieczenia i soli, także cynamon. Dlaczego właśnie cynamon?

Cały artykuł

Ponieważ nie każdemu znane jest pojęcie SDC czy diety specyficznych węglowodanów, zdecydowaliśmy się napisać kilka słów na ten temat. W dzisiejszych czasach hasło „dieta” bardzo często jest kojarzone z tym, że to, co zdrowe, nie jest smaczne. A przecież wcale nie musi tak być!

Cały artykuł

Jedziesz na urlop i planujesz sam przygotowywać posiłki? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek w jaki sposób nie zepsuć sobie urlopu chorobami spowodowanymi złym obchodzeniem się z artykułami żywnościowymi. W naszym artykule bazujemy na zaleceniach Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która opublikowała zasady dotyczące bezpieczeństwa żywności, które mają uchronić konsumentów przed infekcjami i chorobami wywoływanymi przez skażone artykuły spożywcze.

Cały artykuł

Sól jest bardzo ważna dla odpowiedniego funkcjonowania organizmu. Jak jednak wiadomo, wszystko w nadmiarze szkodzi. Solenie nie jest wyjątkiem. Zaprezentujemy Ci, w jaki sposób solimy nasze dania.

Cały artykuł

Spożywanie dań bez glutenu nie musi dotyczyć jedynie osób, które przestrzegają diety bezglutenowej.

Cały artykuł

Nowy rok szkolny już za pasem, a wraz z nim pojawia się pytanie jak zapewnić dania bezglutenowe w szkolnych stołówkach. Doradzimy Wam!

Cały artykuł

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, personalizacji reklam i analizowania ruchu na stronie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na ich użycie. Dalsze informacje