Podstawowe informacje

Gotowe dania

EXPRES MENU to gotowe dania, które wystarczy tylko podgrzać. Nie musisz dodawać do nich wody ani ich zagotowywać czy doprawiać. Bez obaw możesz je jeść także zimne. Nasze gotowe dania nie zawierają dodatków – wyszliśmy z założenia, że każdy preferuje inne dodatki, dlatego możesz je dokupić w osobnym opakowaniu.


Konserwacja

Gotowe dania poddawane są procesowi sterylizacji, który zapewnia ich długą przydatność do spożycia. Ugotowane jedzenie – jeszcze ciepłe – umieszczamy w opakowaniu, a następnie natychmiast je sterylizujemy poprzez krótkotrwały wpływ odpowiedniej temperatury i wysokiego ciśnienia. Działanie to jest podobne do klasycznej konserwacji. Największą zaletą tej technologii jest to, że nie musimy dodawać do jedzenia żadnych konserwantów czy stabilizatorów, a co więcej, użyte surowce zachowują swoje wartości odżywcze.

 

Bez glutenu

W dzisiejszych czasach gluten jest znacznie nadużywany. Często zawierają go potrawy, w których w ogóle byśmy się nie spodziewali jego obecności. Dla osób cierpiących na celiakię i stosujących dietę bezglutenową, odżywianie się bywa czasem dość skomplikowane, ponieważ nieustannie muszą sprawdzać etykiety spożywanych produktów. Brak glutenu w naszych daniach ma także pozytywny wpływ na „zdrowych ludzi”. Ponieważ gluten to substancja, którą ludzki organizm nie potrafi rozłożyć, musi przeznaczyć dużo energii na to, aby wydalić ją z ciała. Niewątpliwie bezglutenowe jedzenie jest lepiej trawione i mniej obciąża organizm.


Jakościowe surowce

Podstawą sukcesu są jakościowe surowce, dlatego kładziemy wielki nacisk na to, by pochodziły one od sprawdzonych dostawców. Do naszych dań nie dodajemy żadnych konserwantów czy sztucznych aromatów. Naszym celem jest sprzedaż jedzenia, któremu smak i wygląd nadają jedynie użyte surowce.


Przechowywanie do +30 °C

Przechowywanie dań jest bardzo proste. Nie musisz używać lodówki ani zamrażarki! Bez obaw możesz je zostawić w szafie albo w pomieszczeniu, w którym panuje temperatura pokojowa (do +30 °C). Jednocześnie zalecamy, aby nie narażać produktów na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Poddając nasze produkty próbie, upewniliśmy się, że wytrzymają także krótkotrwałe działanie wyższych temperatur. Na przykład podczas podróży do Chorwacji możesz nasze gotowe dania przewodzić w walizce i nie musisz się obawiać, że się zepsują.

 

Termin przydatności do spożycia: 3 lata

Przez 3 lata może wydarzyć się wiele, ale nasze jedzenie będzie na pewno dobre. Wszystkie nasze produkty są certyfikowane przez laboratorium w Hradci Králové na okres 3 lat. Jak to możliwe, że termin przydatności naszych produktów wynosi aż 3 lata? Cała tajemnica tkwi w technologii sterylizacji, dzięki której wnętrze woreczków barierowych jest sterylne i nie zawiera żadnych bakterii. Jeśli nie uszkodzisz opakowania lub nie poddasz naszych produktów działaniu ekstremalnych warunków, z pewnością zachowają one swój smak i jakość przez 3 lata.


Praktyczne opakowanie

Nasze potrawy są pakowane do specjalnych barierowych worków, które mają pięć warstw. Bez obaw możesz je włożyć do plecaka lub walizki i nie musisz się obawiać, że coś się z nimi stanie. Co ważne, produkty w workach nie można podgrzewać w mikrofalówce, ponieważ jedna z warstw zawiera aluminium.

Więcej informacji

Nie znalazłeś na naszej stronie internetowej odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie? Napisz do nas, z przyjemnością Ci odpowiemy. Wystarczy, że wyślesz pytanie na adres info@expresmenu.com

Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, personalizacji reklam i analizowania ruchu na stronie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na ich użycie. Dalsze informacje